telefon +420 417 835 665
bittersmann@bittersmann.cz

SOkA - Novostavba státního okresního archívu Louny

« zpět na seznam novinek

16. březen 2022

Od dubna roku 2020 jsme začali realizovat zdravotně technické instalace, ústřední topení a chlazení na stavbě „Novostavba budovy Státního okresního archivu v Lounech. Vlastní práce byly započaty vrtáním 16 ks vrtů o hloubkách a vystrojení od 86m do 130m pro tepelná čerpadla v provedení země / voda, na které navazovaly horizontální rozvody ukončené v šachtě se sběrači a rozdělovači. Zároveň probíhala pokládka svodného potrubí splaškové a dešťové kanalizace pod základovou deskou.

V rámci hrubé stavby byla provedena montáž stropního chlazení, aktivace betonového jádra, v 1.NP a 2.NP systému firmy Rehau BKT s rozdělovači umístěnými pod stropy jednotlivých nadzemních podlaží. Po dokončení hrubé stavby pokračovaly vnitřní rozvody splaškové a dešťové kanalizace, kdy dešťové vody jsou jímány mimo vlastní objekt a zpětně využívány pro zálivku zelených střech, atrií a venkovní zeleně. Potrubní rozvody studené a teplé pitné vody byly provedeny z trub polypropylénových PP-RCT spojované polyfúzním svařováním. Pro rozvody trvale zavodněného požárního vodovodu a suchovodu byl zvolen potrubní systém z trub uhlíkové oceli oboustranně pozinkovaných spojovaných lisováním. Administrativní a provozní prostory 1.NP a 2.NP jsou převážně vytápěné podlahovým topením rovněž od firmy Rehau.

Největší výzvou však bylo vystrojení miniaturní strojovny se dvěma tepelnými čerpadly v provedení země / voda o celkovém topném výkonu 90kW a celkovém chladícím výkonu 70 kW, záložním zdrojem, vyrovnávacími nádobami a propojením souvisejících technologií pro vytápění, chlazení a strojovnu vzduchotechniky zabezpečující požadované klima depotní části.

Jak se realizace povedla, si můžete prohlédnout v galerii.

Kontakty

BITTERSMANN A SPOL., s.r.o.
Jeníkov 30
417 24 Jeníkov

telefon +420 417 835 665
bittersmann@bittersmann.cz

Zobrazit na mapě

Kontaktní formulář